Jakie trendy rynkowe nadejdą? E-commerce w 2023 roku

Jeszcze nie działasz w sieci? W takim razie warto jak najszybciej pomyśleć o zmianach. Eksperci przewidują bowiem, że w 2023 roku coraz więcej Polaków (i nie tylko) będzie robiło zakupy przez internet. Jakie jeszcze trendy są istotne? Co nadejdzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy? Tego możesz dowiedzieć się z poniższego poradnika.

Duże platformy internetowe będą jeszcze popularniejsze

Coraz więcej osób robi zakupy w tego typu lokalizacjach internetowych. Już na tej podstawie można stwierdzić, że sklepy stacjonarne będą cieszyły się zatem mniejszym zainteresowaniem. Klienci doceniają wygodę i to, że mogą robić zakupy szybko i prosto. Z własnego domu, mieszkania, czy w czasie jazdy tramwajem. A taki „marketplace” to miejsce, gdzie można nabyć rozmaite produkty od różnych marek. W Polsce coraz więcej klientów powinno mieć zatem Allegro. Tak samo, jak Amazon. Jest to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe. Pod tym kątem największe na całym świecie. Nie powinno zatem zaskakiwać, że coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż z Amazon. Handlowcy mają świadomość, że ten podmiot może pochwalić się świetnymi liczbami. W końcu Amazon ma setki milionów klientów. Ta liczba regularnie rośnie i rośnie. Klienci chwalą sobie bowiem to, że w jednym miejscu mogą zdecydować się na różne zakupy. A to oznacza m.in. oszczędność czasu.

Etyka nabiera na znaczeniu…

Co trzeba zrobić, aby osiągnąć sukces? Chcesz z powodzeniem działać w sieci? Okazuje się, że dla klientów liczy się nie tylko jakość oferowanego asortymentu oraz kwestie finansowe. Eksperci zaznaczają, że w 2023 roku jeszcze bardziej widoczne będzie coraz większe przywiązanie do kwestii etycznych. Czyli chodzi o to, aby oferować dobrej jakości produkty i przy okazji mieć odpowiednie poglądy, stosownie się zachowywać itp. Np. chodzi o sprawy ekologiczne. Jeśli dana firma angażuje się w ten temat, to dzięki temu może liczyć na większe zainteresowanie swoimi produktami. Oczywiście, dbałość o kwestie ekologiczne powinna iść w parze z oferowaniem porządnego asortymentu. Dla Polaków spore znaczenie ma również stosunek do wojny na Ukrainie. Jeśli dany podmiot jest związany z Rosją w jakimkolwiek stopniu, to musi liczyć się ze spadającym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Klienci wiedzą, że mają władzę. Na rynku nie brakuje konkurencji. Dzisiejszy klient wybiera zatem nie tylko pod kątem jakości i ceny, ale także bazując na sprawach etycznych.

Zakupy na Facebooku cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Dużo Polaków spędza np. sporo czasu na Facebooku. Nie powinno zatem zaskakiwać, że sklepy oferujące swoje usługi w mediach społecznościowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Klienci wiedzą bowiem, że mogą w jednym miejscu nie tylko miło, fajnie spędzić wolny czas, ale również np. kupić sobie porządne ciuchy. Ważne jest również to, że Polacy coraz częściej kupują z poziomu swojego smartfona. Aby zatem być konkurencyjnym, trzeba posiadać stronę swojego sklepu online, która będzie dostępna pod kątem urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =