Jakie są rodzaje biletów na koncerty?

Słuchanie muzyki na żywo to niezwykłe wydarzenie i przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Każdy miłośnik muzyki chętnie zatem korzysta z tej możliwości. Co ważne, ma on do wyboru kilka rodzajów biletów na koncerty, które umożliwiają zajęcie miejsca na płycie lub na trybunie.

Jakie rodzaje biletów na koncerty można zatem wyróżnić?

Jak wspomniano powyżej, w szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne bilety na koncerty. Wyróżnić zatem można bilety na koncerty w różnych typach i kategoriach. Najdroższe bilety typu VIP umożliwiają zajęcie dogodnych miejsc, które oferują wyjątkowy widok i niezapomniane doznania muzyczne. Poza tym, w ofercie są również bilety kategorii drugiej, trzeciej i kolejnych. Upoważniają one posiadacza do zajęcia nieco mniej atrakcyjnego miejsca, ale cechują się zdecydowanie niższą ceną.

Jakie inne bilety na koncerty dostępne są w sprzedaży?

W zależności od rodzaju wydarzenia muzycznego kupujący mogą decydować się na zakup biletów normalnych, ulgowych lub rodzinnych. W małych i kameralnych salach miejsca zwykle nie są numerowane. W nieco większych obiektach miejsca są dzielone na sektory i numerowane. W zależności od przepisów obowiązujących w danym obiekcie bilety ulgowe przysługiwać mogą młodzieży szkolnej, emerytom i rencistom, osobom niepełnosprawnym lub innym grupom społecznym.

 W ofercie dostępne są zwykle również bilety grupowe, z których korzystać może między innymi młodzież szkolna. Podczas zakupu tego rodzaju biletów liczyć można na atrakcyjne rabaty oraz wydłużony termin potwierdzenia i wykupienia rezerwacji. Wybrane instytucje oferują również bilety rodzinne oraz przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W tym wypadku miejsca cechują się brakiem ograniczeń dla osób poruszających się choćby na wózkach.    

Bilety na różne wydarzenia dostępne są na www.biletomat.pl/festiwale/

Jakie bilety na koncerty przyniósł rok pandemiczny?

W związku z pandemią koronawirusa instytucje organizujące imprezy muzyczne wprowadziły znaczne ograniczenia i obostrzenia. Co ważne, dotyczyły one nie tylko ilości osób mogących brać udział w danym wydarzeniu, ale również samych biletów. Wybierając się na koncert należało zatem wyposażyć się w podstawowe środki ochrony osobistej, jak również zakupić specjalny bilet. Bilet Safe Pass dedykowany był osobom zaszczepionym. Podczas wchodzenia na koncert należało zatem w wielu wypadkach okazać certyfikat poświadczający odbyte szczepienie ochronne. 

W sprzedaży dostępny był również bilet Healty Pass, który był tożsamy z biletem Safe Pass. W sprzedaży dostępne były również bilety typu standard, które przeznaczone były dla osób niezaszczepionych. Warto dodać, że w przebiegu pandemii przepisy dotyczące możliwości organizowania koncertów ulegały zmianie i w pewnym momencie umożliwiono zakup określonej puli biletów przez osoby, które nie przeszły pełnego cyklu szczepień. 

Organizatorzy eventów muzycznych oferowali również tak zwane bilety Early Entrance. Ich posiadacze byli upoważnieni do wcześniejszego wejścia na dane wydarzenie oraz zajęcia miejsca w specjalnej strefie, która wydzielona była tuż pod sceną. Liczba tego rodzaju wejściówek była ograniczona, a szczegółowe informacje dotyczące ilości, rodzaju i ceny biletów umieszczane były na stronach internetowych oraz w broszurach informacyjnych i plakatach promujących dane wydarzenie muzyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =