Cordyceps a niedrożność tętnic szyjnych i udary mózgu

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W Tradycyjnej Chińskiej Medycynie cordyceps wykorzystywany jest do leczenia bardzo wielu chorób, często o zupełnie odmiennej etologii i mechanizmie powstawania. Dzieje się tak ponieważ składniki aktywne cordycepsu wywołują szerokie działanie biologiczne a poprzez stymulację układu odpornościowego i eliminację patogenów przyczyniają się do szybszego powrotu do zdrowia. Wykorzystywany jest on również w rehabilitacji chorych po przebytych udarach niedokrwiennych oraz u osób, u których zdiagnozowano zmniejszenie przepływu tętnic szyjnych i przepływu mózgowego. We wszystkich tych przypadkach wykorzystuje się połączenie cordycepsu z działaniem grzybów Reishi, znanego pod nazwą handlową Fohow Linchzhi.

Mechanizm działania Fohow Linchzhi

Za poprawę przepływu w naczyniach krwionośnych mózgowia i żył szyjnych odpowiada proces redukcji blaszki miażdżycowej. Efekt ten osiągany jest przede wszystkim dzięki polisacharydom zawartym w Reishi. To właśnie one od wieków stosowane są u osób zagrożonych miażdżycą naczyń, co wiązane było od dawna z niezdrową dietą i otyłością. Dzisiaj wiemy już, że blaszkę miażdżycową tworzy nie tylko cholesterol, ale również komórki zapalne innego rodzaju. Odpowiedzią na stany zapalne jest natomiast cordyceps. Połączenie tych dwóch substancji wpływa na poprawę przepływu w tętnicach, żyłach, ale również mniejszych naczyniach krwionośnych mózgu i całego układu krążenia.

Unikatowe połączenie cordycepsu i Reishi polecane jest wszystkim osobom, które ze względu na zamiany miażdżycowe zagrożone są udarem, ale również zawałem serca.

Poprawa mikrokrążenia po udarach to niewątpliwie ważny element dochodzenia do zdrowia. Należy jednak podkreślić, że produkt może być stosowany również jako profilaktyka niedokrwiennego udaru mózgu w połączeniu ze zmianą dotychczasowego stylu życia. Fohow Linchzhi jest bardzo bogate w Reishi, co u niektórych osób może wywołać problemy z zasypianiem. Dlatego nie zaleca się stosowania bezpośrednio przed snem.

Ziołowe preparaty tradycyjnej medycyny chińskiej warte wspomnienia to także Fohow Oral Liquid Eliksir Feniks i Perły Księżniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − siedem =