Najlepsze miejsca do spędzenia długiego weekendu majowego

Wraz ze zbliżająca się wiosną, jak każdego roku, pojawia się pytanie: gdzie spędzić majówkę? Oczywiście możliwości jest wiele, a odwiedziny w Zakopanem czy Bieszczadach stanowią jedne z najchętniej wybieranych opcji, poniżej proponujemy równie ciekawe, choć nieco mniej zatłoczone miejsca, w których spędzimy relaksujący weekend majowy.

Szczecin – perła pogranicza

Gdy mowa o największych turystycznych ośrodkach w Polsce na myśl przychodzi naturalnie Kraków, Lublin, Warszawa, Gdańsk czy Poznań, jednakże Szczecin ma do zaoferowania niemałą ilość atrakcji dla spragnionych wypoczynku turystów. Oprócz plaż, muzeów kościołów oraz przepięknych parków, miasto ma do zaoferowania również bardziej nietypowe zajęcia, takie jak escape-roomy czy najwyższa na świecie wieża do skoków na bungee. Przy wyjątkowo rozbudowanej infrastrukturze dla przyjezdnych oraz luksusowych hotelach – takich jak https://www.hoteldana.pl/ – Szczecin stanowi wyjątkowo kuszącą opcję dla turystów. Dodatkowym atutem – zwłaszcza dla osób zmotoryzowanych – jest możliwość zwiedzania pozostałości po średniowiecznych grodziskach oraz zabytków z okresu II Wojny Światowej, które znajdują zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy.

Białka Tatrzańska – miejsce dla aktywnych

Zakopane to miasto, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów praktycznie przez cały rok. Jednakże tłok, trudności z rezerwacją oraz ceny mogą sprawić, że dwa razy zastanowimy się nad wyborem tego miejsca na majówkę. Jeżeli jednak chcemy spędzić urlop w pobliżu Tatr, Białka Tatrzańska to doskonała alternatywa. Miejscowość ta cieszy się największym wzięciem w zimie, gdy pracują wszystkie okoliczne wyciągi narciarskie, przez co w maju można się spodziewać mniejszego tłoku. Białka oferuje liczne noclegownie, kilka tras spacerowych oraz możliwość przejażdżki quadem, a także liczne programy partnerskie, które zapewniają niższe ceny w okolicznych restauracjach i obiektach. Dużą zaletą jest bliskość Zakopanego, co ucieszy wszystkich miłośników górskich wycieczek, którzy będą chcieli w ciągu majówki zdobyć szczyt lub dwa. Jednocześnie Białka Tatrzańska oferuje wyjątkowo dogodny dojazd na Słowację, gdzie można zwiedzać przepiękne zamki, skanseny i wystawy sprzętu wojskowego – jeżeli chcemy zaliczyć wszystkie te punkty naraz, warto wybrać się do Lubowli, oddalonej o około godziny jazdy od Białki. Po drodze można zwiedzić gorzelnię słowackiej whisky i fabrykę czekolady Nestville oraz  odbyć spacer w koronach drzew w Bachledowej Dolinie.

Gorce – góry dla każdego

Gdy mowa o aktywnym spędzaniu czasu na myśl przychodzą oczywiście Tatry oraz Beskidy, ale jeżeli szukamy miejsca o bogatej historii oraz dużej ilości szlaków turystycznych, to Gorce stanowią strzał w dziesiątkę. Oprócz wspaniałych widoków, góry te obfitują w ogromną ilość interesujących miejsc do zwiedzania, takich jak Czorsztyn i Niedzica, które rozdziela zalew, po którym regularnie pływają statki wycieczkowe. Okoliczne miejscowości dysponują również dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, dzięki czemu np. w Szczawnicy możemy spędzić czas w parku linowym lub na zjeżdżalniach, co znacznie urozmaici pobyt w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =