​Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Umywalka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienkowego. Jej dobór zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto poświęcić mu trochę czasu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednią umywalkę dla swojej łazienki, oraz jak dobrać ją do aktualnego wystroju tego pomieszczenia.

Jaką umywalkę wybrać? Po pierwsze — materiał wykonania

Z umywalki łazienkowej korzystamy wiele razy dziennie, dlatego element ten jest szczególnie narażony na szybkie zużywanie się. Aby umywalka nawet po wielu latach wciąż prezentowała się jak nowa, musi być wykonana z solidnego materiału, dobrze znoszącego bezpośredni kontakt z wodą i długo utrzymującą się wilgoć.

Powinien on być maksymalnie gładki, pozbawiony porów i odporny na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania czy obicia. Cechami tymi charakteryzują się na przykład umywalki ceramiczne, ze szlifowanego kamienia lub szklane. Warto pamiętać, że na tych ostatnich zabrudzenia dość szybko stają się widoczne, dlatego mogą one nie być najlepszym wyborem, jeśli chcesz oszczędzić sobie częstego mycia i czyszczenia ich powierzchni.

Funkcjonalność umywalki — który model wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów umywalek, różniących się od siebie nie tylko materiałem wykonania, lecz również formą. Ta druga ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności danego modelu, dlatego i jej należy poświęcić należytą uwagę. Umywalka nie powinna być zbyt płytka (by strumień wody pod większym ciśnieniem nie chlapał poza obręcz misy), ani też zbyt głęboka (by była wygodna w czyszczeniu i użytkowaniu). Brzegi umywalki powinny pozwalać wodzie na swobodne spływanie do odpływu.

Wiele osób zastanawia się, co jest lepszym wyborem — umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat? Oba te rozwiązania są obecnie powszechnie stosowane i sprawdzają się równie dobrze, dlatego w tej kwestii warto postawić na osobiste preferencje. Jeśli wokół umywalki lubisz ustawiać kosmetyki lub pojemniki na akcesoria higieniczne, lepszym wyborem będzie umywalka nablatowa. Model ten zminimalizuje ryzyko przypadkowego strącenia produktu do misy umywalki, co dość często zdarza się w szczególności w domach, w których mieszkają także małe dzieci lub zwierzęta.

Stylowe umywalki — dopasuj je do wystroju wnętrza!

Nawet element tak niepozorny jak umywalka może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza. Wystarczy tylko wybrać efektownie prezentujący się model. Takie znajdziesz na przykład w ofercie Galerii Wnętrz Domar — najlepsze wyposażenie łazienek Wrocław. Do większości popularnych stylów wnętrzarskich świetnie pasują owalne lub prostokątne misy. Wielbiciele oryginalności mogą postawić na nietuzinkowe, geometryczne modele w kształcie koła lub kwadratu.

Na rynku królują umywalki w kolorze białym — mają w sobie klasyczny urok i świetnie komponują się z dowolnymi barwami, dając dużą swobodę w doborze reszty aranżacji. Ci, którzy pragną czegoś więcej, mogą zdecydować się na oryginalne modele w kolorze czarnym. Takie umywalki doskonale uzupełnią wystrój łazienki w stylu nowoczesnym oraz industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − siedem =