Testujemy impregnat do kabin prysznicowych!

Sprzątanie łazienki jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności. Nie tylko mycie poszczególnych elementów wyposażenia jest pracochłonne, długo trwa, to jeszcze wymaga sporej systematyczności.

Wiele osób podkreśla, że najgorszą czynnością dla nich jest mycie kabiny prysznicowej, na której powierzchni widoczne są regularnie mało estetyczne zacieki, osady z mydła, a nawet i kamień. Na rynku jest sporo środków, których zadaniem jest usprawnienie tej czynności. Czy impregnaty do kabin prysznicowych są skuteczne, a ich zakup opłacalny? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie! Zapraszamy!

Jak pozbyć się zacieków z powierzchni kabiny prysznicowej?

Każdy, kto posiada kabinę prysznicową, wie jak łatwo i szybko pokazują się niej mało estetyczne zacieki z mydła. Tak naprawdę to, aby powierzchnia jej była czysta i wolna od zacieków, powinno się wyczyścić jej powierzchnię po każdorazowym skorzystaniu z natrysku. Wymaga to dużej konsekwencji w działaniu, a także i sporo czasu, jaki trzeba na to poświęcić. Nie jest to więc opcja dla każdego.

Na rynku znajdują się impregnaty, których zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie osadzania się zanieczyszczeń. Osoby, które posiadają kabiny prysznicowe lazienkiabc.pl, które wyposażone są w powłoki ochronne, dokładnie wiedzą jaki jest mechanizm ich działania. Impregnat tworzy na powierzchni szklanej warstwę hydrofobową. To właśnie ona odpycha krople wody, w rezultacie krople łączą się z sobą, spływają szybciej z powierzchni i zabierają z sobą zanieczyszczenia, a szkło pozostaje czyste i wolne od zacieków.

impgrentat do kabin

W jaki sposób używać impregnatu do kabin prysznicowych?

Samo nakładanie impregnatu do kabin prysznicowych nie jest czymś skomplikowanym. Zestaw taki składa się z jednej albo z dwóch buteleczek, z czego jedna jest impregnatem a druga środkiem do czyszczenia szyb. Przed przystąpieniem do nałożenia impregnatu do kabin, należy bowiem dokładnie wyczyścić szklaną powierzchnię kabiny, a następnie wytrzeć do sucha.

Ważne jest to, by szklana powierzchnia była wolna od zacieków, kamienia, zabrudzeń. Musi być więc wyczyszczona i osuszona bardzo dokładnie. W kolejnym kroku można przystąpić do nałożenia impregnatu. Producenci zazwyczaj zalecają, by impregnat nałożyć miękką szmatką i dokładnie wcierać. Po dokładnym nałożeniu, powierzchnię kabiny należy wytrzeć do sucha np. papierowym ręcznikiem.

Testowanie impregnatu do kabin prysznicowych!

Testowania impregnatu nie powinno robić się od razu. W zależności od producenta, impregnat powinien pozostać na powierzchni kabiny minimum dwie godziny, najkorzystniej, jeśli pozostanie tam jednak około dwunastu godzin. Po upływie czasu można zacząć testowanie! Różnica przed nałożeniem impregnatu i po – jest zauważalna!

Krople wody spływają szybciej. Tafla szyby pozostaje po wzięciu natrysku niemal sucha, nie ma na niej widocznych zacieków. Dobrzy producenci podają, że tego typu impregnaty mogą działać nawet 3-4 lata. Według nas jest to więc zakup, który jak najbardziej się opłaca!

Jeden komentarz do “Testujemy impregnat do kabin prysznicowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + czternaście =